دوشنبه، ۱۰ مهر ۱۴۰۲ آخرین‌ها پرونده‌ها
وب‌سایت روزنامه ایرانوب‌سایت روزنامه ایران
صفحه نخست اقتصاد فرهنگ سیاست جامعه ورزش بین‌الملل استان‌ها چندرسانه‌ای تصاویر یادداشت‌ها mdi-magnify mdi-brightness-{{ $vuetify.theme.current.dark ? '4' : '7' }}
صفحه اصلی mdi-chevron-left سیاست mdi-chevron-left اگر آمریکا دچار اشتباه محاسباتی نمی‌شد تبادل زندانیان زودتر انجام… بازگشت

رئیس‌جمهور:

اگر آمریکا دچار اشتباه محاسباتی نمی‌شد تبادل زندانیان زودتر انجام می‌شد

دانلود

به گزارش ایران آنلاین، رئیس‌جمهور در جمع مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی تاکید کرد: اگر آمریکا با اشتباه محاسبه و دل بستن به اغتشاشات، میز مذاکره را ترک نمی‌کرد، این اقدام بشردوستانه می‌توانست خیلی زودتر انجام شود

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر دوشنبه در نشست با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی و در پاسخ به سوال مدیر شبکه ان بی سی نیوز در نیویورک درخصوص نحوه بهره‌برداری از منابع و دارایی‌های مالی رفع توقیف شده افزود: مبالغی که تاکنون ظالمانه مسدود شده بود و اکنون در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته، متعلق به مردم است و ما در جهت رفع نیاز مردم استفاده خواهیم کرد.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال مدیر شبکه رویترز درخصوص توافقنامه ۲۰۱۵ هسته‌ای و گفت وگوی تهران و واشنگتن تصریح کرد: در موضوع هسته ای آمریکا، اروپا و جمهوری اسلامی ایران تعهداتی را برعهده داشتند که براساس گزارش آژانس ایران به تعهدات خود پایبند بوده و در مقابل آمریکا نقض پیمان و میثاق شکنی کرده است و اروپا نیز به تعهدات خود عمل نکرد.

آیت الله رئیسی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بیش از ۱۵ بار اعلام کرده است که ایران در صنعت هسته ای خود هیچگونه انحرافی نداشته و صنعت هسته ای ایران صلح آمیز است.

رئیس جمهور ادامه داد: دوربین های آژانس نظارت الکترونیکی خود را دارند و بازرسان آژانس در نظارت های خود تایید کرده اند که تاکنون هیچ انحرافی در صنعت هسته ای ایران رخ نداده است.

آیت الله رئیسی گفت: با این تفاسیر آمریکا باید پاسخ بدهد که چرا تحریم ها و فشار ها را بر ایران اعمال می کند.

رئیس جمهور با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری و تحریم ایران بنا به اذعان مقامات آمریکایی تصریح کرد: پیشنهاد من به مدیران رسانه‌های آمریکایی آن است که از مقامات خود بخواهید در اعمال تحریم‌ها علیه ملت ایران تجدید نظر کنند، چرا که ملت ایران اراده کرده بر مشکلات خود فایق آید و تسلیم تحریم‌ها نخواهد شد.

آیت الله رئیسی همچنین در نشست با مدیران ارشد رسانه های آمریکایی ضمن انتقاد از عدم موضع گیری رسانه های آمریکایی درمورد قتل مردم توسط پلیس آمریکا گفت: طبق آمار و گزارشات رسمی در سال گذشته میلادی بیش از هزار نفر از مردم توسط پلیس آمریکا به قتل رسیدند، چرا رسانه های غربی این‌موضوع را پیگیری نکردند؟

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: خانمی که چند روز پیش در یک فروشگاه در ایالت متحده مشکوک به سرقت بود توسط سه پلیس به قتل رسید ، چرا رسانه های غربی موضوع اتهام این فرد را پیگیری نکردند؟ چرا تعرض به رنگین پوست ها دغدغه رسانه های غربی نیست؟ دختران‌محجبه در فرانسه به علت داشتن حجاب از تحصیل باز مانده اند چرا به این موضوع پرداخته نمی شود؟ چرا از کشور هایی که صاحب قدرت هسته ای هستند سوالی نمی شود که به چه علت قدرت هسته ای دارید؟

آیت الله رئیسی افزود: در بیست سال حضور آمریکا در افغانستان بیش از ۱۸۰ هزار نفر کشته شدند و بیش از ۳۵ هزار کودک معلول شدند، چرا حضور ۲۰ ساله آمریکا در افغانستان دغدغه رسانه های غربی نیست. میلیارد ها دلار از پول مردم آمریکا در این زمینه هزینه شد.

رئیس جمهور ادامه داد: موضوع هسته ای، حقوق بشر، زن، حجاب، بهانه است.

معاندین در ۲۵ شهریور در سراسر کشور شکست خوردند
آیت الله رئیسی در ادامه این نشست و در پاسخ به مدیر شبکه ABC درخصوص اعتراضات سال گذشته و اجرای قوانین‌حجاب در ایران گفت: در اعتراضات سال گذشته در ایران، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی دچار یک محاسبه غلط شدند و تصور کردند که اگر برخی از اغتشاشات را مدیریت و پشتیبانی کنند می‌توانند به اهداف خود دست یابند غافل از آنکه مردم ایران اغتشاش‌گران را ناکام گذاشتند.

رئیس جمهور افزود: تحریم‌هایی که چند دهه نسبت به مردم ایران صورت گرفته با مقاومت و ایستادگی مردم با شکست مواجه شد و حتی مسئولین کاخ سفید به این شکست اذعان داشته‌اند که تحریم و فشار حداکثری به جمهوری اسلامی شکست خورده است.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: شما اصحاب رسانه به آمریکایی‌ها توصیه کنید که در موضع خصمانه خود نسبت به جمهوری اسلامی تجدید نظر کند و دست از تحریم‌ها بردارد.

رئیس جمهور ادامه داد: فشارها بر اراده مردم ایران جواب نمی‌دهد و باید رأی و نگاه مردم به رسمیت شناخته شود.

آیت الله رئیسی افزود: شکست معاندین را در ۲۵ شهریور در سراسر کشور شاهد بودید که از فراخوان‌های متعدد هیچگونه استقبالی نشد و این دیگری شکستی بود که نصیب معاندین شد.

** عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امنیت ساز نخواهد بود
رئیس جمهور در ادامه نشست با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی در پاسخ به مدیر خبرگزاری پولیتیکو درباره واکنش ایران به عادی سازی روابط کشور های عربی با اسرائیل گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امنیت ساز نخواهد بود.

آیت الله رئیسی افزود: کشتار و ویران کردن خانه ها و ظلم ۷۰ ساله به مردم فلسطین با یک حرکت دموکراتیک که پیشنهاد رهبرفرزانه انقلاب هم بوده می تواند خاتمه یابد. باید با ارائ مردم فلسطین حکومت مورد نظر مردم شکل گیرد.

** با جنگ‌اوکراین مخالفیم
رئیس جمهور در پاسخ به مدیران رسانه های MBC نیوز و واشنگتن‌پست در خصوص موضع ایران در جنگ روسیه و اوکراین تصریح کرد: با جنگ‌اوکراین مخالفیم، ارتباط ایران و روسیه در حوزه های سیاسی ، اقتصادی و تجاری و دفاعی قبل از جنگ‌اوکراین، برقرار بوده است.

آیت الله رئیسی افزود: درخصوص ادعای ارسال پهپاد به روسیه بارها اعلام کردیم اگر سندی دارید، ارائه دهید

رئیس جمهور ادامه داد: در همین راستا در کشور عمان جلسه ای برگزار شد و قرار شد اوکراین اسناد خود را ارائه دهد ولی نتوانستند برای ادعای خود مبنی بر تحویل پهپاد به روسیه در زمان جنگ اسنادی ارائه دهند. بازهم اعلام می‌کنم اگر سندی دارید ارائه دهید تا بررسی شود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه ارتباط و همکاری ایران و روسیه مربوط به قبل از این جنگ است، افزود:‌ آمادگی وساطت بین روسیه و اوکراین را برای خاتمه دادن جنگ داریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: آمریکا در عوض ارسال سلاح های متعدد در موضع پایان جنگ قرار بگیرد. چرا سود خود را در ادامه جنگ و فروش سلاح به اوکراین می بینند؟ تمام کسانی که از جنگ‌اوکراین ناراحتند می توانند تلاش جمعی خود را برای پایان جنگ بکار گیرند.

به گزارش ایرنا، احسان صالحی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت در فضای مجازی درباره جزئیات دیدار رییس جمهور با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی نوشت: رئیس‌جمهور در نشست با مدیران رسانه‌های آمریکایی، با قدردانی از عمان و قطر برای همکاری در انجام تبادل زندانیان گفت که اگر آمریکا با اشتباه محاسبه و دل بستن به اغتشاشات، میز مذاکره را ترک نمی‌کرد، این اقدام بشردوستانه می‌توانست خیلی زودتر انجام شود و به آمریکا به علت نقض پیمان‌ها بی‌اعتمادیم هر گامی در جهت عمل به تعهدات می‌تواند به اعتمادسازی کمک کند.

فرآیند تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا و آزادسازی دارایی‌های توقیف شده ایران پس از دو سال گفت‌وگوهای غیرمستقیم، ۱۹ مردادماه (۱۰ آگوست) نهایی و صبح امروز اجرایی شد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه هم در نشست خبری امروز اعلام کرد: روند اجرای توافق میان دو طرف در دو موضوع رفع انسداد مالی دارایی‌های ایران در کره جنوبی و تبادل زندانیان گام به گام و با سرعت مطلوبی پیش رفته و امیدواریم که امروز شاهد وصول دارایی‌های خود از کره جنوبی باشیم. وی افزود: بر همین اساس است که در همین روز تبادل زندانیان هم انجام می‌شود و ۵ زندانی شهروند ایرانی از زندان های آمریکا آزاد می‌شوند.

انتهای پیام/

mdi-tag نیویورک mdi-tag ایران mdi-tag رئیسی
mdi-content-copymdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printerپرینت خبر
mdi-transit-connection-horizontal بیشتر بخوانید

رؤیای رسانه ای صهیونیست ها برای تحرکات تجزیه طلبان

mdi-calendar ۱۰ مهر - ۰۳:۴۰

برملا شدن دیدار لیدر سلطنت طلبان با سران تجزیه طلب

mdi-calendar ۱۰ مهر - ۰۳:۳۴

نگرانی چهره ارشد امریکایی درباره ایران، چین و روسیه

mdi-calendar ۱۰ مهر - ۰۳:۲۸

«ایران» از آخرین وضعیت پیگیری حکم رهبر انقلاب درخصوص اسناد غیررسمی گزارش می‌دهد

مسئولیت قانونی و شرعی مجمع برای تحقق بموقع «اعتبارزدایی» از اسناد غیررسمی

mdi-calendar ۱۰ مهر - ۰۲:۳۱
mdi-comment-outline دیدگاه‌ها {{ submitCommentForm ? 'انصراف' : 'ارسال دیدگاه' }}
۰منتشر شده
۰در انتظار تأیید
۰غیر قابل انتشار
دانلود
mdi-information-outline اطلاعات خبر
mdi-barcode کد خبر
28512
mdi-shape سرویس
سیاست
mdi-calendar تاریخ انتشار
۰۱:۳۸:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۸
mdi-update آخرین به‌روز رسانی
۰۱:۳۹:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۸
mdi-comment تعداد دیدگاه
۰
mdi-copyright مرجع
ایرنا
mdi-new-box تازه‌های سیاست آرشیو

رؤیای صهیونیست ها برای تحرکات تجزیه طلبان

دیدار لیدر سلطنت طلبان با سران تجزیه طلب

نگرانی رابرت گیتس درباره ایران، چین و روسیه

مسئولیت مجمع برای تحقق اعتبارزدایی از اسناد غیررسمی

چشم‌انداز جنگ کریدورها

مذاکرات به دنبال نقطه تعادل

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت روحانی خدوم شیخ محمدرضا رضوان‌طلب

وزیر ورزش: قرار است ورزشگاه بین‌المللی درشان نظام اسلامی ساخته شود

ماموریت رئیس‌جمهور به مخبر برای حمایت مالی از تولیدکنندگان

پلمب بنگاه‌های املاک فاقد مجوز

جزئیات خنثی‌سازی بمب‌گذاری‌های تهران از زبان وزیر اطلاعات

رئیس‌جمهور به شیراز می‌رود

معتمدان مردمی هیات اجرایی انتخاب شدند

هیأت مولدسازی یک ریال حق جلسه دریافت نمی‌کند

وحیدی: وزارت کشور هسته سخت نظام است

توافق امنیتی بین ایران و عراق باید کامل و دقیق اجرا شود

اعضای هیات مولد سازی دارایی‌های دولت تعیین شدند

رویکرد به مراسم اربعین باید مردمی، جهانی و تمدنی باشد

واشنگتن هنوز در افغانستان شیطنت می‌کند

رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی و سریال اخراج زنان مجری

گزینه تسلیم و سازش از روی میز برداشته شد

واکنش به اهانت مجدد به قرآن کریم

سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت با حضور رییس جمهوری آغاز شد

حذف هزینه زمین برای ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن

رئیس‌جمهور روز ملی جمهوری خلق چین را تبریک گفت

{{ snackbarText }}
mdi-magnify جست‌وجو
جست‌وجو