دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ آخرین‌ها پرونده‌ها
وب‌سایت روزنامه ایرانوب‌سایت روزنامه ایران
صفحه نخست اقتصاد فرهنگ سیاست جامعه ورزش بین‌الملل استان‌ها چندرسانه‌ای تصاویر یادداشت‌ها mdi-magnify mdi-brightness-{{ $vuetify.theme.current.dark ? '4' : '7' }}
صفحه اصلی mdi-chevron-left جامعه mdi-chevron-left ابلاغ برای ۸۵۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری صادر شد بازگشت

ابلاغ برای ۸۵۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری صادر شد

به گفته سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ۸۵۰ نفر از مجموع ۹ هزار و ۱۶ نفر پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری ۱۴۰۱ ابلاغ دریافت کردند.
دانلود

به گزارش گروه اجتماعی ایران آنلاین، صفدر کشاورز روز یکشنبه در نشست خبری درباره آخرین وضعیت پذیرفته شدگان آزمون سردفتری ۱۴۰۱ گفت: آزمون سردفتری ۱۴۰۱ در ۲۵ آذر ۱۴۰۱ برگزار شد و ۹ هزار و ۵۳۴ نفر در این آزمون پذیرفته شدند و از مجموع پذیرفته‌شدگان آزمون، صلاحیت عمومی ۹ هزار و ۱۶ نفر تایید شده است.

وی توضیح داد: مقرر شده بود همه پذیرفته‌شدگان آزمون به درگاه ملی صدور مجوزها مراجعه و مدارک خود را بارگذاری کنند اما تاکنون ۲هزار و ۷۵۹ نفر به این درگاه مراجعه نکرده‌اند همچنین پنج هزار و ۴۵۰ نفر اختبار شدند و سه هزار و ۷۱۰ نفر از آنها با کارآموزی قبول شدند و در حال گذراندن مراحل مختلف هستند.

کشاورز افزود: از مجموع پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری ۱۴۰۱ تاکنون برای ۸۵۰ نفر ابلاغ سردفتری صادر شده است، ۳ هزار و ۷۱۰ نفر از اختبار شدگان با کاراموزی قبول شدند و در حال سپری کردند دوره کارآموزی هستند، ۹ هزارو ۱۶ نفر صلاحیت عمومی آن‌ها تایید شده است.

سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با مرکز آموزش قوه قضاییه، اضافه کرد: آموزش پذیرفته شدگان آزمون سردفتری توسط مرکز آموزش قوه قضائیه انجام می‌شود و این امکان فراهم شده است که آموزش آنها در استان‌ها صورت پذیرد و پس از گذراندن دوره‌های مختلف آموزشی ابلاغ آنها انجام خواهد شد.

سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سوالی از آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح الزام به تنظیم اسناد رسمی معاملات غیرمنقول خبر داد و گفت: این طرح در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است و بعد از برگزاری حدود ۳۰ جلسه در دبیر خانه اکنون در ۱۲ جلسه در صحن اصلی مجمع بررسی شده است و این طرح که مشتمل بر ۱۵ ماده است، در حال حاضر به بررسی تبصره سه ماده ۱۰ رسیده است.

وی ادامه داد: این طرح چهار هدف اصلی دارد؛ ساماندهی نقل و انتقالات عادی که یک سال بعد از فعالیت سامانه ثبت ادعا هرگونه نقل و انتقال به صورت رسمی خواهد بود. ساماندهی مشاورین املاک که بعد از تسهیلگری بین خریدار و فروشنده با دسترسی به سامانه ثبت الکترونیک اسناد بتوانند قرارداد اشخاص را وارد سامانه کنند و بعد طرفین را برای تنظیم سند به دفاتر اسناد رسمی هدایت کنند.

کشاورز اضافه کرد: تسهیل صدور اسناد مالکیت که موانع آن برداشته شود و نیز، تسهیل تنظیم اسناد به این صورت که اسناد را بتوان در شبکه‌های الکترونیک تنظیم کرد و نیازی به حضور در دفاتر نداشته باشند.

سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: در سازمان ثبت کارگروه‌های متناسب با چهار هدف شامل کارگروه‌های املاک، اسناد، مشاورین املاک، اطلاع‌رسانی و فناوری ایجاد شده تا زمینه برای تامین زیرساخت‌ها دیده شود. برخی هم در بازطراحی سامانه‌های سازمان دیده شده است.

سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این نشست گفت: سازمان در سال ۱۴۰۲ اقدامات خیلی خوبی در حوزه‌های املاک، ثبت شرکت‌ها، ثبت اسناد رسمی و ثبت ازدواج و طلاق داشت.

وی افزود: در حوزه املاک، نقشه کاداستر ۸۸ درصد عرصه‌های کشور تاکنون تهیه شده و عرصه باقی مانده مربوط به اراضی زراعی است در حالی‌که نیمی از اراضی زراعی حدنگاری شده‌اند و مابقی اراضی زراعی هم در سال آینده حدنگاری خواهند شد.

معاون املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: در زمینه اراضی مربوط به نیروهای مسلح و سایر دستگاه‌های اجرایی هم اقدامات خوبی صورت گرفته است. اسناد کاداستر ۹۶ درصد اراضی نیروهای مسلح اسناد و ۸۳ درصد اراضی اوقافی صادر شده است.

وی ادامه داد: در حوزه اسناد رسمی بحث بازطراحی سامانه ثبت الکترونیک اسناد برای تنظیم اسناد در دفاتر را پیش بردیم که اوایل سال بعد به بهره‌برداری می‌رس همچنین بازطراحی سامانه ثبت شرکت‌ها در دستور کار است که بهره‌برداری نهایی آن خردادماه سال ۲۴۰۳ رخ می‌دهد.

سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره اقدامات این سازمان در زمینه الکترونیکی شدن امور و فعالیت سامانه کاتب ۴۰۰ خدمت ارائه داده خواهد شد، افزود: بازطراحی بسیاری از سامانه‌های سازمان ثبت آغاز شده و اکنون برخی امکانات که در سامانه ثبت من وجود داشت در کاتب قابل دسترس است.

وی افزود: سامانه ثبت من این امکان و ظرفیت را نداشت تا بسیاری از مردم به آن مراجعه کنند اما سامانه کاتب می‌تواند به ۸۰ میلیون نفر خدمات ارائه دهد.

کشاورز افزود: اکنون سامانه کاتب ۲۰ خدمت ارائه می‌دهد و با تکمیل بازطراحی ثبت الکترونیک اسناد، بسیاری از خدمات به کاتب منتقل خواهد شد و بخشی از خدمات ثبت در کاتب در دسترس خواهد بود.

سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سوالی درباره سند الکترونیک ازدواج، گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف سازمان ثبت بحث الکترونیکی کردن همه فرایندها و اسناد مالکیت به صورت الکترونیکی است، سند الکترونیک طلاق و ازدواج و سند الکترونیکی اسناد و املاک را ایجاد کردیم.

وی ادامه داد: در طراحی اولیه، شروط ضمن عقد در سند الکترونیک ازدواج درج نشده بود که بعد از آن اصلاح شد و اکنون اسناد الکترونیکی ازدواج با درج شروط صادر می‌شود.

mdi-tag سازمان ثبت اسناد mdi-tag آزمون سردفتری
mdi-content-copymdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printerپرینت خبر
mdi-transit-connection-horizontal بیشتر بخوانید

ربودن دختر ۱۱ساله توسط اراذل و اوباش در تهران

mdi-calendar ۲۷ اسفند - ۲۳:۳۰

هشدار وقوع سیلاب در تهران

mdi-calendar ۲۷ اسفند - ۲۳:۰۰

انجام ثبت سفارش واردات «۲۸۰۰ تاکسی برقی» بستیون، دانگ‌فنگ و لونا

mdi-calendar ۲۷ اسفند - ۱۴:۵۵

ساعت کار کشیک سال نو پزشکی قانونی استان تهران اعلام شد

mdi-calendar ۲۷ اسفند - ۱۳:۰۱
mdi-comment-outline دیدگاه‌ها {{ submitCommentForm ? 'انصراف' : 'ارسال دیدگاه' }}
۰منتشر شده
۰در انتظار تأیید
۰غیر قابل انتشار
دانلود
mdi-information-outline اطلاعات خبر
mdi-barcode کد خبر
49728
mdi-shape سرویس
جامعه
mdi-calendar تاریخ انتشار
۱۲:۴۹:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۷
mdi-comment تعداد دیدگاه
۰
mdi-new-box تازه‌های جامعه آرشیو

ربودن دختر ۱۱ساله توسط اراذل و اوباش در تهران

هشدار وقوع سیلاب در تهران

انجام ثبت سفارش واردات «۲۸۰۰ تاکسی برقی» بستیون، دانگ‌فنگ و لونا

ساعت کار کشیک سال نو پزشکی قانونی استان تهران اعلام شد

۲۲۰ مدرسه و ۲۵ خانه بهداشت در مناطق محروم جنوب ایران ساخته شد

اجرای برنامه تمرکز بر سلامت تا ۲ سالگی کودک از سال آینده

ابلاغ برای ۸۵۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری صادر شد

سفر به شهر داستان‌های عاشقانه و تاریخی در نوروز

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران رفتنی شد!

ساماندهی معتادان متجاهر اولویت شهرداری تهران نیست

برنامه‌ای برای تغییر طرح ترافیک سال آینده پایتخت نداریم

۷۷ نفر زندانی بدهکار به کمک نیکوکاران آزاد شدند

بخشش محکوم به مرگ در آستانه سال نو

رفتارهای ترافیکی بی‌ملاحظه در ایجاد ترافیک‌های آخر سال

خیز مغول‌ها برای ثبت نوروز

بازگشت رنگ به شهر همزمان با بهار

استفاده از ۲۲۰۰ تیم بازرسی برای نظارت بر مراکز درمانی

آغاز ثبت‌نام نوبت دوم کنکور از ۷ فروردین

نرخ دیه به ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسید

ایمن به مسافرت نوروزی برویم

آماده باش هلال احمر برای بارش شدید باران در برخی استانها

تولید آمار دقیق و به روز در مرکز رصد جمعیت کشور

اهمیت مدیریت حمل و نقل عمومی در روزهای منتهی به سال

نوروز؛ بهترین زمان سفر به پایتخت گردشگری آسیا

۵۰۰۰ نفر در تصادفات نوروز ۵ سال اخیر جان خود را از دست دادند

{{ snackbarText }}
mdi-magnify جست‌وجو
جست‌وجو