mdi-map-marker صفحه اصلی mdi-chevron-left سیاسی mdi-chevron-left تشییع شهدای مدافع امنیت بر دستان مردم قدرشناس اصفهان+ تصاویر بازگشت
تاریخ انتشار

تشییع شهدای مدافع امنیت بر دستان مردم قدرشناس اصفهان+ تصاویر

زمان تقریبی مطالعه
پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی ۲۵ آبان ماه خانه اصفهان شهید سرهنگ اسماعیل چراغی، شهید محمد حسین کریمی و شهید محسن حمیدی صبح امروز از میدان بزرگمهر اصفهان به سمت گلستان شهدا بر روی دستان مردم قدرشناس اصفهان در حال تشییع است.
دانلود

به گزارش ایران آنلاین، پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی ۲۵ آبان ماه خانه اصفهان شهید سرهنگ اسماعیل چراغی، شهید محمد حسین کریمی و شهید محسن حمیدی صبح امروز از میدان بزرگمهر اصفهان به سمت گلستان شهدا بر روی دستان مردم قدرشناس اصفهان در حال تشییع است.

 مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی ۲۵ آبان ماه خانه اصفهان شهید سرهنگ اسماعیل چراغی، شهید محمد حسین کریمی و شهید محسن حمیدی از میدان بزرگمهر اصفهان به سمت گلستان شهدا بر روی دستان مردم قدرشناس اصفهان آغاز شد.

چند روزی است که حال و هوای شهر اصفهان آغشته به خون شهداست و عطر شهدا در گوشه، گوشه شهر پیچیده است. از محلات گرفته تا خیابان‌های شهر این روزها با تصاویری از شهدای امنیت از شهید چراغی گرفته تا شهیدان کریمی و حمیدی فضا آرایی شده است؛ مردم اصفهان امروز همه در خیابان‌های منتهی به میدان بزرگمهر جمع شده‌اند تا بار دیگر همبستگی خود را اعلام کنند و بگویند که پای خون تک تک شهدای انقلاب ایستاده‌اند و انتقام خون شهدا را از دشمنان داخلی و خارجی خواهند گرفت.

مردم اصفهان با در دست داشتن پرچم‌ جمهوری اسلامی ایران شعار این گل پرپر آمده به عشق رهبر آمده را سر می‌دهند؛ اقشار مختلف در مراسم امروز حضور دارند از مسؤولان لشکری و استانی گرفته تا بازاریان و دانشجویان و مردم عادی، از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد و کودک و نوجوان همه امروز آمده‌اند تا اعلام کنند مماشات دیگر کافیست. تا بگویند این فتنه هم به زودی سرکوب می‌شود و روسیاهیش برای دشمنان و مخالفان نظام و براندازان می‌ماند.

مردم لبیک یا حسین(ع) و الله اکبر گویان به میدان می‌رسند

مردم اصفهان مسیر میدان بزرگمهر به گلستان شهدای اصفهان را هر بار برای عزیزی طی کرده‌اند، اما چیزی که چهره‌های امروز نشان می‌دهد، تفاوت‌هایی با گذشته دارد.

مردم لبیک یا حسین(ع) و الله اکبر گویان به میدان می‌رسند، شعارها هماهنگ نیست و همه را دلی فریاد می‌زنند، آمده‌اند به بدرقه فرزندان‌شان محمدحسین کریمی، محسن حمیدی و سرهنگ اسماعیل چراغی.

باز هم تصاویر سردار شهیدشان را در دست دارند، حاج قاسم برایشان نماد امنیت است و نماد شجاعت است، نماد «ایران» است، این بیرق مردانگی را بالا می‌برند تا بگویند راه این سرباز وطن ادامه دارد.

حالا دیگر جمعیت مقابل سن فشرده شده و پرچم‌های ایران از میان جمعیت سر بر آورده است، سه رنگ عشق را در هوا تکان می‌دهند، سه رنگی که حالا تابوت‌های مقابل‌شان را هم پوشانده است.

مراسم با قرائت قرآن آغاز می‌شود، بغض زن‌ها و دختران کنارم بی‌صدا می‌شکند و آیه به آیه یاد جوانان‌شان را زنده می‌کنند.

صبح یکشنبه است و روز غیرتعطیل اما دانشجویان هم همگام با بزرگترها و خانواده‌شان به میدان آمده‌اند، اتفاقا آتش‌شان هم از بقیه تندتر است و با پلاکاردهایی که در دست دارند و شعارهایی که می‌دهند خواستار مجازات عاملان این حادثه هستند.

جمعیت به‌راه افتاده و پیکرهای مطهر شهدا در میان خیل مردم انقلابی و قدرشناس، مسیر خیابان بزرگمهر تا گلستان شهدا را طی می‌کند، شعارهای «یا حسین» و «مرگ بر منافق» در مسیر طنین‌انداز شده است.

اصفهان؛ سربلند و استوار در تمام صحنه‌ها

بسیجی‌های جوان دور جمعیت حلقه زده‌اند، آن‌ها را از لباس‌هایشان می‌شناسم و سوز گریه‌های بی‌وقفه‌شان؛ حق دارند، رفیق از دست داده‌اند و جا مانده‌اند.

روزگار در این سال‌ها تا توانسته به ما سخت گرفته و آنکه همیشه از این جدال‌ها سربلند بیرون آمده ملت ایران بوده است، گواهش تصاویر جوانان رشید و رعنایمان است که بر مزارهایشان در این گلستان می‌درخشند.

می‌درخشند چون مردم این دیار در هر نقطه از تاریخ در جای درست خود قرار گرفتند و دلیل جمع شدن امروزشان به دور سه فرزندشان هم همین است.

چهل و یکی دو سال پیش، شیرمردان و پسرانشان را راهی جبهه‌ها کردند تا بیگانه پا در این خاک نگذارد و حالا هم قصه همان است، ناامنی و آشوب داخلی پیش زمینه جنگ خارجی است و غیرت جوان ایرانی اجازه نمی‌دهد کار به آنجا بکشد.اقامه نماز بر پیکر شهدای امنیت اصفهان

مردم به جلو می‌خوانند تا نماز را برقرار کنند، خانم‌ها جلوی ماشین را گرفته‌اند و حرکت برای تابوت شهدا سخت شده، از فریاد یازهرای و دل سوخته‌شان حدس می‌زنم که از اقوام شهدا باشند؛ روی سر و دست زن و مرد، شهدا به جایگاه‌شان می‌رسند و آیت‌الله مهدوی آماده نماز می‌شوند.

پیکر مطهر این سه شهید والامقام پس از اقامه نماز بر پیکر آنان به امامت آیت‌الله مهدوی، برای وداع و خاکسپاری رهسپار شدند.

تقدیر از حافظان امنیت اصفهان در حاشیه بدرقه یاران

مردم اصفهان اما امروز قدردانی خود را تمام نیروهای حافظ امنیت به نمایش گذاشته و با تقدیم گل و در دست داشتن شعارهایی تعرض به این دلاورمردان را محکوم کرده و خواستار برخورد قاطع با تمامی عوامل مرتبط شدند.

گلستان شهدا اصفهان میهمانان خود را در آغوش گرفت/ برادر بسیجی شهادتت مبارک

پس از اقامه نماز بر پیکر شهیدان، پیکر مطهر شهیدان به گلستان شهدا اصفهان منتقل و در آنجا شهدای مدافع امنیت در کنار سایر شهیدان دیار نصف‌جهان آرام گرفتند.

مردم قدرشناس و شهیدپرور اصفهان اما با قرائت قرآن و زیارت عاشورا بر مزار شهدا، فرزندان خود را بدرقه می‌کنند و سلام و ارادت خود را به همراه این سبک‌بالان به سرور و سالار شهیدان می‌رسانند.

 
 
انتهای پیام/

mdi-tag تشییع شهدای امنیت mdi-tag شهدای امنیت mdi-tag اصفهان mdi-tag شهید محمدحسین کریمی mdi-tag شهید اسماعیل چراغی mdi-tag شهید محسن حمیدی
mdi-content-copymdi-share-variantاشتراک‌گذاریmdi-printerپرینت خبر
در همین رابطه

استیضاح وزیر بهداشت منتفی شد

mdi-calendar ۰۹ بهمن - ۲۲:۱۱ادامه

چه کسی این‌روزها بیشتر شبیه «گدایان» است؟

ضدانقلاب در بیچارگی به هر ریسمانی چنگ می‌زند

mdi-calendar ۰۹ بهمن - ۲۱:۳۹ادامه

رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:

هدف مولدسازی تسریع پیشرفت کشور است

mdi-calendar ۰۹ بهمن - ۱۹:۴۶ادامه

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

کمیته‌ای برای بررسی حادثه شب گذشته به اصفهان می‌رود

mdi-calendar ۰۹ بهمن - ۱۹:۰۹ادامه
دیدگاه‌ها mdi-comment انصراف mdi-comment ارسال دیدگاه
دیدگاهی جهت نمایش وجود ندارد.
دانلود
mdi-barcode کد خبر
7694
mdi-shape سرویس
سیاسی
mdi-calendar تاریخ انتشار
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
mdi-comment تعداد دیدگاه
۰
بیشتر بخوانید

آزادراه اصفهان - شیراز ۴ ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد

شمارش معکوس برای افتتاح بزرگترین طرح آزادراهی کشور

mdi-calendar ۲۹ آبان - ۱۴:۰۵ ادامه

«عامه‌پسند» سهیل بیرقی بالاخره پروانه نمایش گرفت

mdi-calendar ۲۹ آبان - ۱۳:۵۷ ادامه
آخرین‌ها آرشیو
mdi-camera

نهمین روز جشنواره تئاتر فجر

mdi-play-box

مجری عملیات شهادت طلبانه قدس حاضر به کشتن زن صهیونیست نشد

mdi-circle

شاخه نظامی حماس یک کوادکوپتر صهیونیستی را شکار کرد+عکس

mdi-circle

دستور بن گویر برای تخریب ۱۴ خانه در قدس

mdi-circle

استیضاح وزیر بهداشت منتفی شد

mdi-play-box

دخترِ شیرشاه در قلمرو البرز

mdi-circle

ضدانقلاب در بیچارگی به هر ریسمانی چنگ می‌زند

mdi-circle

انتقاد کارشناسان از پیش‌بینی جنجالی ژنرال آمریکایی در باره جنگ با چین

mdi-play-box

تصاویری از سه ریزپرنده بعد از حمله ناموفق

mdi-circle

اسرائیل مسئول حمله به اصفهان است

mdi-circle

شبکه خانگی را تهدید نمی‌دانیم

mdi-circle

سامانه یکپارچه اموال تکمیلی باید سال آینده به طور کامل اجرا شود

mdi-camera

حضور وزیر کشور در مناطق زلزله‌زده خوی

mdi-camera

تحولات اقتصادی و معیشتی در ۱۷ ماه گذشته

mdi-circle

هدف مولدسازی تسریع پیشرفت کشور است

mdi-play-box

اتصال پیام‌رسان مالی ایران و روسیه

mdi-circle

کی یف پس از تانک، از آلمان در خواست زیردریایی و ناوچه کرد

mdi-circle

کمیته‌ای برای بررسی حادثه شب گذشته به اصفهان می‌رود

mdi-circle

حدود ۸۴۰ نفر در زلزله خوی مصدوم شدند

mdi-circle

تشدید و تقویت بارش برف و باران در ۲۰ استان از روز فردا

{{ snackbarText }}